З кінця 2016 року по всьому світу почалися атаки хакерів на системи відеоспостереження різних виробників. Влітку 2017 року такі атаки фіксувалися і в Україні. Різні виробники, зокрема і Tecsar, оновили прошивки для відеореєстраторів та ip-камер. Зверніть увагу, що існують різні вразливості в залежності від виробника та девайсу, але в будь-якому випадку, важливо дотримуватися основних правил безпеки системи відеоспостереження і стежити за оновленнями софту / прошивок обладнання. Отже, для початку розглянемо, як зрозуміти, що систему відеоспостереження хакнули, тобто основні ознаки хакерської атаки, а потім розглянемо і рекомендації щодо безпеки системи відеоспостереження. Через хакерську атаку можуть виникати проблеми та помилки у роботі системи відеоспостереження. Серед основних ознак можна відзначити:
- Найдовільніша зміна інтерфейсу відеореєстратора (зміна мультиекранного режиму, поява меню та інших вікон, зміна параметрів та найменувань каналів) - все це відображатиметься на моніторі, який підключений до відеореєстратору;
- Недоступність ip-камер, веб інтерфейсу камер (при цьому мережна активність на комутаторі зберігається);
- Недоступність віддаленого доступу до обладнання;
- Відеореєстратор не завантажується через пошкодженого завантажувача та флеш-пам'яті. налаштування;
Для відновлення коректної роботи необхідно:
- Скинути відеокамеру або відеореєстратор на заводські налаштування;
- Оновити прошивку для камери або реєстратора (якщо доступне оновлення у виробника).
Великий відсоток злому йде через налаштування, які не змінюються після встановлення системи відеоспостереження (стандартний або простий пароль, порти тощо). Тому, дотримуйтесь основних правил та рекомендацій щодо безпеки для систем відеоспостереження: