Активні та пасивні відео балуни – велике поповнення!
Шановні покупці, відвідувачі та всі наші друзі! Ми додали до нашого каталогу різні пасивні приймачі-передавачі відео або, як їх називають у народі, відеобалуни (video balun) + кілька активних балунів від ТМ Twist для передачі відео по витій парі. Детальніше про балуни (їх ще називають UTP балуни для передачі відео) читайте нижче.
Що таке відеобалун? Для чого використовують балуни?
Балун – це гра слів англійською мовою balun – BALanced – UNbalanced – жаргонна назва спеціальних пристроїв, які перетворюють електричний сигнал із балансного (balanced) у небалансний (unbalanced) і навпаки. Балансний / небалансний сигнал у нас також рідко називають, це, швидше, теж жаргон. Набагато частіше Ви зустрінете поняття симетричний та несиметричний сигнал. Власне, відеобалун (video balun) і перетворює несумісний сигнал у коаксіальному кабелі на симетричний сигнал для передачі по витій парі і навпаки.
Пасивні приймально-передавачі (відеобалуни)
Найпростіший балун – це пасивний відеобалун, для якого не потрібно подавати окреме живлення. Пасивний відеобалун – це приймач і передавач в одному пристрої. З одного боку у нього роз’єм BNC із хвильовим опором 75 Ом для підключення до несумісного сигналу по коаксіалу, а з іншого боку клеми "+" і "–" із хвильовим опором 100 Ом для підключення витої пари. Підключається балун із двох сторін – зі сторони камери (перетворення з несумісного сигналу в симетричний) і зі сторони DVR-відеореєстратора (зворотне перетворення із симетричного сигналу в початковий несумісний).
Активні приймально-передавачі (відеобалуни)
Існують також активні відеобалуни для передачі відеосигналу по витій парі. Тут вже потрібно розрізняти приймач (RX) і передавач (TX), для таких балунів необхідно подавати окреме живлення 12 В. Вони використовуються для передачі відео на великі відстані – їх іноді називають ще комплектами підсилювачів відеосигналу для передачі по витій парі.
Які бувають пасивні відеобалуни?
Пасивні балуни також відрізняються між собою, причому вони можуть мати однаковий зовнішній вигляд / корпус (у цьому сила китайських виробників). Отже, пасивні балуни відрізняються за такими параметрами:
- Зовнішнім виглядом / корпусом. Корпуси можуть бути різних кольорів, форм-факторів, з різними клемами для підключення витої пари (гвинтові клеми, push-клеми, клеми-стрипери), а також із наявністю або відсутністю BNC-подовжувача (BNC-роз’єм може бути розташований безпосередньо на корпусі, як у моделі CNS Balun NVL-217B 1080P). Ще одна цікава особливість у балунах, точніше в їхньому корпусі – це спеціальні отвори, що дозволяють з’єднувати балуни між собою. Це зручно з боку відеореєстратора.
- Підтримка HD-форматів (AHD / HDTVI / HDCVI) та камер високої роздільної здатності.
- Дальність передачі (для різних форматів і роздільних здатностей).
- Наявність ESD-захисту (захист від перенапруги, грозозахист).
- Діапазон робочих температур, можливість використання на вулиці.
- Низькочастотні параметри пристрою, придушення перешкод у низькочастотному діапазоні відеосигналу – захищеність від перешкод типу "земляна петля".
Окремо варто згадати про дальність передачі відеосигналу по витій парі за допомогою балунів. Дальність передачі сигналу дуже сильно залежить від якості кабелю та його виробника – використовуйте якісний мідний UTP-кабель від Одеськабель категорії не нижче 5E, і все буде супер! Зверніть увагу, що майже всі вендори відеоспостереження рекомендують Одеськабель. Як правило, всі виробники балунів вказують дальність передачі по мідному кабелю (навіть 6-ї категорії).
Ще варто зазначити, що деякі виробники вказують просто неймовірну дальність передачі відеосигналу – до 600 метрів, але вони не уточнюють, що на виході сигнал буде чорно-білим і, крім того, потрібно використовувати кабель високої категорії. З практики можемо сказати, що і через 150–200 метрів на пасивних балунах Ви побачите кольорове зображення, але ось чи сподобається Вам ця картинка – це вже інше питання. На таких відстанях вже може бути доцільно використовувати активні відеобалуни. Крім того, не забувайте, що окрім відеосигналу, який потрібно отримати від камери, ще необхідно передати живлення 12 В (±25% у багатьох виробників) на камеру, а на 100 метрів (якщо подаємо живлення з приміщення, де встановлений відеореєстратор) – це вже суттєві втрати. Це фізика, від неї нікуди не подінешся!
Переваги передачі відео по витій парі
Відзначимо основні переваги передачі відео по витій парі:
- Кабель витої пари здатний працювати в умовах сильних перешкод – він має високу стійкість до перешкод.
- Можливість організації передачі відеосигналу по вільних жилах кабелю – по LAN-кабелю з 4 х 2 парами (8 жив) можна передати сигнал від 4-х відеокамер. Кілька сигналів в одному кабелі не заважають один одному.
- Можливість передачі різнотипних сигналів по одному кабелю витої пари: відео з камер, живлення DC 12 В для камер, Ethernet, телефонія, керуючі сигнали.
- Можливість передачі кількох сигналів одним кабелем знижує витрати на кабель та вартість монтажних робіт (також впливає і на швидкість монтажу).
- Вита пара зручніша в монтажі – вона тонша (особливо у порівнянні з коаксіальним комбінованим кабелем), відповідно, займає менше місця в кабель-каналах і легше ховається в елементах інтер'єру, декору або екстер'єру (плінтуси тощо).
Коаксіал чи вита пара?
Ми знаємо багато монтажників, партнерів і клієнтів, яким набагато зручніше працювати з витою парою – для них коаксіальний кабель вже "мертвий", і вони просто не розуміють, навіщо його використовувати. Але потрібно розуміти, що є різні технології, такі як Up-The-Coax тощо, де передача сигналу (крім відео) здійснюється по коаксіалу (наприклад, керування PTZ-камерами), і сумісність балунів із такими сигналами потрібно уточнювати. Звісно, друзі, в магазині середнього розміру, де є кілька різних відділів (невеликих приміщень), у кожному з яких по 2-4 камери, різниця у вартості між коаксіалом і витою парою буде суттєвою.
З іншого боку, є монтажники, партнери і клієнти, які для аналогових систем використовують лише коаксіал (і не потрібно називати їх "динозаврами"). На підтвердження того, що коаксіал ще "живий", можна згадати той факт, що світові бренди (Hikvision, Dahua) продовжують впроваджувати нові технології для передачі відеосигналу по коаксіалу – наприклад, PoC (Power over Coaxial), передача відео, звуку та керуючих сигналів камерою одним кабелем у стандартах HDTVI та HDCVI. Крім того, є багато об’єктів із вже існуючою коаксіальною інфраструктурою, яку потрібно підтримувати або оновлювати.
ТОП 10 Новини
- 12.03.2022
Ми працюємо! Особливості роботи в період воєнного стану ⚔ - 11.11.2019
Активні та пасивні відео балуни - велике поповнення! - 15.11.2019
Записи з камер відеоспостереження Одеси стали платними! - 02.10.2020
Dahua поступово припиняє підтримку iDMSS Plus / gDMSS Plus! - 03.03.2020
Audio over Coaxial в HDTVI обладнанні Hikvision - 09.12.2019
Нові версії додатків Hikvision тепер на HikvisionAppStore! - 13.04.2021
Чому дорожчає мідний кабель? Кабельний конфлікт або ще буде... - 29.04.2021
Криптовалюта Chia призведе до дефіциту жорстких дисків і SSD? - 22.03.2021
Cloud Link для хмарних пристроїв Partizan! - 09.02.2021
Серія WizSense від Dahua в нашому інтернет-магазині!
ТОП 10 Блог
- 20.04.2017
Стандарти для силових вилок та розеток. Тип вилок та розеток 220 V в Україні - 13.06.2017
Частота кадрів (FPS) у відеоспостереженні - 14.01.2019
Роздільна здатність 5M-N - опис формату та роздільної здатності - 13.04.2017
Роздільна здатність 1080N - опис формату та роздільної здатності - 26.06.2020
Як підключити відеореєстратор або IP-камеру будь-якої марки до системи безпеки Ajax по RTSP - 05.07.2017
Кут огляду камери - розрахунок кутів огляду відеокамери - 11.08.2017
Матриця в камерах відеоспостереження - 22.06.2020
Як підключити відеореєстратор або IP-камеру Dahua (IMOU) до системи безпеки Ajax - 01.11.2018
Розпакування, відео огляд, комплектація Turbo HD відеокамери Hikvision DS-2CE16D0T-IRF - 27.12.2018
Розпакування, відео огляд, комплектація ip-камери Partizan Cloud Robot IPH-1SP-IR 1.0