💙💛 Ми працюємо! А путлер – П@Ц! 🐷
13.04.2021

Чому дорожчає мідний кабель? Кабельний конфлікт чи ще буде...

Шановні покупці, партнери та всі наші друзі! На тлі чергового підвищення цін на мідний кабель поговоримо про ціноутворення та кабельний конфлікт в Україні.

Чому дорожчає мідний кабель?

Отже, ціна на готовий мідний кабель – силовий, сигнальний, вита пара (LAN-кабель), коаксіальний, комбінований (коаксіальний із живленням) залежить від:

  • цін на матеріали – вартості міді, ізоляції, оболонки, пластику, екранів тощо. – підвищення цін на ці матеріали веде до зростання вартості готової продукції;
  • зростання тарифів на електроенергію та збільшення виробничих витрат;
  • збільшення вартості логістики.

Серед інших причин можна виділити:

  • зростання попиту на готову продукцію;
  • дефіцит матеріалів, що, своєю чергою, веде до підвищення їхньої вартості.

Навіть коронавірус вплинув на вартість міді, наприклад, у Китаї, на родовищах міді через карантин і локдаун не вистачало робітників, що призвело до тривалих простоїв і зниження видобутку міді. Що вже говорити про логістику на піку пандемії….


Причому ситуація з дефіцитом матеріалів торкнулася не лише кабельно-провідникової продукції. Так, коронавірус і світова пандемія, локдауни та ізоляція – усе це призвело до підвищеного попиту на напівпровідники – усі обмежувальні протиепідемічні заходи змушують величезну кількість людей працювати, навчатися і розважатися віддалено. А оскільки кремнієві чипи лежать в основі величезної кількості різноманітних пристроїв – від комп’ютерів і смартфонів до автомобілів і побутової техніки, виробники напівпровідників зіткнулися з нестачею виробничих потужностей, необхідних для задоволення потреб ринку. Як наслідок, виник дефіцит свіжих комп’ютерних комплектуючих та консолей нового покоління.

Вітчизняний виробник проти імпортного

Проблеми з логістикою, із матеріалами для виробництва – здавалося б, це має врегулювати ситуацію, правда? Мало б, але не все так просто в нашій країні, як завжди!

Отже, в чому суть конфлікту – виробники кабельної продукції, зокрема ПАТ "Одеський кабельний завод «Одескабель»" і ПАТ "Завод Південкабель", подали заяву до Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі "Про початок і проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту" ("Про порушення та проведення спеціального розслідування  щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту", дата опублікування в газеті "Урядовий кур’єр" 28.07.2020 №143).

На основі цього звернення розпочато спеціальне розслідування щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження та експорту з наступним описом: дроти ізольовані, кабелі та інші ізольовані електричні провідники без з’єднувальних деталей; волоконно-оптичні кабелі, складені з волокон з індивідуальними оболонками, які можуть класифікуватися згідно з УКТЗЕД за кодами 8544 49 20 00, 8544 49 91 00, 8544 60 10 10 8544 60 10 98, 8544 60 90 10 8544 60 90 90, 8544 70 00 10 8544 70 00 90.

Під зазначені вище коди підпадають такі види продукції:

  • оптичний кабель усіх типів і конструкцій;
  • вироби з оптичного кабелю (оптичні патчкорди, пігтейли);
  • вита пара всіх типів і конструкцій;
  • сигнальний кабель усіх типів і конструкцій;
  • силовий кабель усіх типів і конструкцій.

І ось наприкінці березня з’явилася інформація, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України рекомендує Міжвідомчій комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) у межах спецрозслідування щодо імпорту в Україну проводів незалежно від країни походження або експорту ввести спецмито в розмірі 23.5%. Термін дії спецмита може становити 3 роки. Спеціальні заходи пропонується застосувати з щорічною лібералізацією на 5%: через 12 місяців у розмірі 22.3%, а через 24 місяці – 21.2%.


Якщо вірити Мінекономіки, то результати спеціального розслідування (ми впевнені, що воно було ретельним і незалежним) показали наявність підстав і доказів для застосування спецзаходів. За період розслідування імпорт проводів в Україну зріс у абсолютних показниках на 128,84%. Водночас прибуток національних виробників від продажу товару на внутрішньому ринку скоротився на 38,85%, а обсяги виробництва – на 7,28%. Сума сплачених податків і зборів до бюджетів усіх рівнів знизилася на 16,25%.

Звичайно, ПАТ "ЗАВОД ПІВДЕНКАБЕЛЬ" підтримав такі висновки Мінекономіки у спеціальному розслідуванні щодо імпорту проводів.

У той час як уряди всіх країн надають всебічну допомогу вітчизняним виробникам, Україна також слідує світовим тенденціям і впроваджує макроекономічні заходи державної підтримки промисловості. Підтримка Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства є вкрай важливою для вітчизняних виробників кабельної продукції, що допомагає зберегти робочі місця та виробничі потужності в таких непростих карантинних умовах. ПАТ "ЗАВОД ПІВДЕНКАБЕЛЬ" дякує Кабінету Міністрів України за підтримку ініціатив вітчизняних виробників, за стимулювання бізнесу та плідну співпрацю.

Серйозно?! Вдарити митами по імпорту – це ж така "підтримка" від Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Підняти мита – це найскладніше, що могло спасти на думку комісії та міністерству. Це так по-нашому – усі проблеми перекласти на кінцевого покупця.

На сайті Одескабелю також розміщено новину про результати розслідування.

А от великі імпортери кабельно-провідникової продукції введення мит не підтримують. Наприклад, DEPS навів свої аргументи проти мит. У DEPS упевнені, що результатом такої "підтримки" стане монополізація ринку, зростання цін на продукцію та дефіцит кабельної продукції.

І для загальної інформації: ажіотаж на кабельно-провідникову продукцію очікується саме цього року у зв’язку з державними програмами з розвитку широкосмугового Інтернету в сільській місцевості, на що з держбюджету планували виділити навіть 500 млн грн.

До чого призведуть мита на кабель?

Звичайно, до подорожчання готової кабельно-провідникової продукції і, як наслідок, зростання вартості послуг (доступ до Інтернету, цифрове ТБ). Найбільше введення мит вдарить саме по бюджетних рішеннях – тобто по бюджетному мідному китайському кабелю. І зараз, якщо людина обмежена в бюджеті для системи відеоспостереження, вона може взяти китайську мідь, то з митами вона буде брати нашу мідь? Скоріше за все, ні – будуть просто обирати рішення на основі біметалу (ССА, CCS), щоб заощаджувати, або ж брати дешевий кабель від не таких популярних національних виробників. Хоча з того, що ми бачили, – якість буває зовсім "не фонтан" (це, звичайно, не про всіх) і поступається китайським виробникам.


  • Чому дорожчає мідний кабель? Кабельний конфлікт чи ще буде...

ТОП 10 Новини


ТОП 10 Блог

Останні новини
Новинки мережевого обладнання від Utex!
25.03.2025

Новинки мережевого обладнання від Utex!

Шановні покупці, партнери та всі наші друзі! У нашому інтернет-магазині для замовлення доступні новинки мережевого обладнання від Utex з оптимальним співвідношенням ціна/якість!
Первинні документи для бухгалтерії у Paperless
17.03.2025

Первинні документи для бухгалтерії у Paperless

Шановні покупці, партнери та всі наші друзі! Для постійних покупців ФОП та юридичних осіб тепер можемо відправляти та підписувати первинні документи в електронному вигляді через сервіс Paperless.com.ua
З прийдешніми святами + наш графік роботи!
23.12.2024

З прийдешніми святами + наш графік роботи!

Шановні покупці, партнери та всі наші друзі! Вітаємо Вас з прийдешнім Різдвом та Новим роком! Ознайомтесь з нашим графіком роботи у святкові дні.
Новинки Dahua у нашому інтернет магазині!
30.10.2024

Новинки Dahua у нашому інтернет магазині!

Шановні покупці, партнери та всі наші друзі! У нашому інтернет-магазині для замовлення доступні новинки від Dahua!
Нове з блогу
Акумулятори U-tex - що найсвіжіше?
20.05.2024

Акумулятори U-tex - що найсвіжіше?

Шановні покупці, партнери та всі наші друзі! Ви питаєте за дату виробництва АКБ U-tex і що є на складі найсвіжіше - відповідь у цьому записі!
[Розпакування] HDCVI відеокамери Dahua з ІЧ-підсвічуванням до 80 м
06.07.2022

[Розпакування] HDCVI відеокамери Dahua з ІЧ-підсвічуванням до 80 м

HDCVI камери Dahua з далекобійним ІЧ-підсвічуванням до 80 метрів - DH-HAC-HFW1220DP (2 Мп) / DH-HAC-HFW1400DP (4 Мп) / DH-HAC-HFW1500DP (5 Мп)!
[Розпакування] Wi-Fi IP-відеокамера роботизована IMOU Ranger 2 (4MP)
26.04.2022

[Розпакування] Wi-Fi IP-відеокамера роботизована IMOU Ranger 2 (4MP)

Розпакування, відео огляд, комплектація Wi-Fi IP-відеокамери IMOU Ranger 2 та IMOU Ranger 2 4MP - поворотного (PT) роботу для дому.
Dahua представила HDCVI TEN!
16.04.2022

Dahua представила HDCVI TEN!

Шановні покупці, партнери та всі наші друзі! Цього року виповнюється 10 років технології HDCVI. Dahua представила HDCVI TEN!