Шановні покупці, партнери та всі наші друзі! Цього року виповнюється 10 років технології HDCVI. І нехай Dahua веде відлік з 2012 року, хоча насправді обладнання почало надходити до нас з 2014 року, а це вже було HDCVI 2.0 (і стандарт став відкритим), таким чином, саме з запуску технології минуло цілих 10 років.
Історія HDCVI
Переглянути історію та етапи розвитку HDCVI можна на зображенні вище. Зрозуміло, що й у 2012 році технологія HDCVI просто так нізвідки не з’явилася. А все почалося з формату HD-SDI та співпраці в рамках HDCCTV Alliance.
На початку 2010-х почалися спроби трохи оживити аналогове відеоспостереження. Якщо ми згадаємо ці роки, то в аналоговому відеоспостереженні все впиралося у стандарти PAL / NTSC, роздільна здатність аналогових камер ще вимірювалася в ТВЛ, потім з’явилися роздільні здатності D1 і 960H, але все одно аналог ніяк не міг конкурувати з мережевим IP-відеоспостереженням, де була роздільна здатність і 720P, і FullHD 1080P.
Стандарт HD-SDI
Сам формат High Definition Serial Digital Interface або HD-SDI (стандарт SMPTE 292M) прийшов у відеоспостереження з телебачення високої чіткості HDTV. Стандарт SMPTE 292M (HD-SDI - High Definition Serial Digital Interface) був опублікований Товариством інженерів кіно і телебачення ще у далекому 1998 році. Формат HD-SDI спочатку передбачав передачу відеопотоку з максимальною роздільною здатністю 2 Мп (1080P) з частотою кадрів до 60 к/с.
Так, HD-SDI - це відеоспостереження високої чіткості, але проблема в тому, що HD-SDI - це зовсім не аналогове відеоспостереження, а цифрове – сигнал оцифровується на камері, і вона передає на пристрій запису нестиснутий цифровий відеопотік. Таким чином, формат HD-SDI – це цифровий інтерфейс, а для передачі даних від камери до відеореєстратора використовується коаксіальний кабель. Якщо описати принцип роботи HD-SDI, то зображення формується з аналогового композитного сигналу на відеокамері: спочатку сигнали розкладаються на складові – яскравість Y, а також кольорові сигнали U (або Cr) і V (або Cb), після чого кожен компонент оцифровується і подається на пристрій запису (наприклад, HD-SDI відеореєстратор), де дані збираються у послідовності, що відповідають структурі HD-SDI.
У 2010 році компанія Dahua оцінила всі проблеми аналогового відеоспостереження та створила некомерційну організацію під назвою HDCCTV Alliance, куди, крім Dahua, увійшли низка корейських і китайських виробників (Hisilicon, Eyenix тощо). Учасники HDCCTV Alliance почали стандартизувати формат HD-SDI, для якого була опублікована специфікація HDCCTV 1.0. За задумом HDCCTV Alliance, все обладнання за стандартом HDCCTV мало бути сумісним між різними виробниками, тобто хотіли зробити щось подібне до ONVIF, тільки для аналогового відеоспостереження. Проте HDCCTV Alliance не досягла значних успіхів і у 2016 році ця кооперація взагалі припинилася, хоча деякі виробники продовжили випускати рішення на стандарті HD-SDI.
HD-SDI в Україні
В Україні HD-SDI погано сприйняли як монтажники, так і кінцеві користувачі, перш за все через очевидні недоліки HD-SDI – високу вартість обладнання та можливість передачі відео всього лише до 150 метрів по коаксіальному кабелю. І навіть у 2022 році у деяких постачальників ще залишилося пилове обладнання HD-SDI. Хоча деякі досі використовують кодери / декодери HD-SDI для передачі відео – але це більше стосується телебачення чи відеозйомок.
HDCVI TEN
Отже, повернемося до HDCVI. Нещодавно Dahua вирішила підготувати велике відео про історію HDCVI та переваги формату у сучасних реаліях. Багато переваг було оголошено ще у HDCVI 6.0 Plus – штучний інтелект та технологія Wizsense, Real 5MP, технологія Super Adapt, передача 4K-відео з повною частотою кадрів 25 (PAL) / 30 (NTSC) кадрів на секунду. Додалася нова функція – розклад ІІ, ось як вона описана на сайті Dahua:
Раніше на одному каналі відеоспостереження могла бути задіяна лише одна функція ІІ. Користувачам доводилося вручну налаштовувати систему для перемикання на іншу функцію. Тепер роботу функцій штучного інтелекту можна налаштувати за розкладом, що значно підвищує їх ефективність, гнучкість конфігурації та підходить для більшої кількості сценаріїв використання…
Таким чином, аналогове відеоспостереження високої чіткості розвивається, і Dahua це доводить на прикладі розвитку свого стандарту HDCVI. Сьогодні XVR-відеореєстратори від Dahua «всеїдні» та підтримують, окрім HDCVI, ще й формати HDTVI / AHD і старий CVBS + мережеві IP-камери в розширеному режимі, хоча у даташитах для камер Dahua не дуже любить згадувати стандарти своїх конкурентів :-).